''Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da Halka seslendi '' - ...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com... | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
15 Ocak 2018 Pazartesi
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da Halka seslendi ”

“YETER SÖZDE KARARDA MİLLETİNDİR” İFADESİNİ İLK KEZ, RESTORASYONUNUN ARDINDAN BUGÜN AÇILIŞINI YAPTIĞI TRABZON’DAKİ TARİHİ BELEDİYE BİNASININ BALKONUNDAN TÜRKİYE VE DÜNYAYA İLAN ETMİŞTİ.

Erdoğan, “Yeter sözde kararda milletindir” ifadesini ilk kez kullandığı binanın açılışını gerçekleştirdi

Trabzon’da yapımı 568 milyon TL maliyetle tamamlanan 57 tesisin açılışını bugün düzenlenen toplu açılış töreni ile gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Meydan Parkı II. Etap Kentsel Yenileme Projesi ve bu kapsamda yeniden restore edilen tarihi Belediye binasının açılışını gerçekleştirdi.

Atatürk Alanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninin ardından, açılışı yapılan 57 eser arasında bulunan Meydan Parkı II. Etap Kentsel Yenileme Alanı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tamamlanan projenin ve bu kapsamda restore edilen Büyükşehir Belediyesinin tarihi binasının açılışını, “Burası ciddi bir restorasyondan geçti. Şimdi Belediyemizin Trabzon’da hizmetinde olacak bu hizmet binasının yeni dönem açılışını yapıyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesine, Trabzonlulara hayırlı olması temennisiyle açılışı yapıyoruz” diyerek gerçekleştirdi.

 

Burada kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların taleplerini geri çevirmeyen Erdoğan, kendisini takip eden Trabzonlu basın mensuplarıyla da objektiflere poz verdi.

Erdoğan açılışın ardından beraberindeki Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte tarihi Belediye binasını gezerek Başkan Gümrükçüoğlu’ndan gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak bilgi aldı.

 

MİLLET BALKONU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, tarihi Belediye binasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de sürpriz yaptı. Merhum Başbakan Adnan Menderes’in 23 Kasım 1953’teki Trabzon ziyaretinde halka hitap ettiği ve ‘yeter karar milletindir’ ifadesini kullandığı

tarihi Belediye binasının balkonundan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Pınarhisar Cezaevi’nden çıktıktan sonra siyasi yolculuğuna başladığı 24 Kasım 2001’de Trabzon halkına seslenmiş ve “Merhum Menderes bu meydanda, bu balkondan ‘yeter söz milletindir’ demişti. Şimdi biz de yeter söz de kararda milletindir’ diyoruz” ifadesini ilk kez bu balkonda kullanmıştı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yeniden restore ettiği tarihi Belediye binasında söz konusu balkonu “Millet Balkonu” olarak düzenledi ve balkona söz konusu gelişmelerin yazıldığı bir de levha asıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hizmete açılan tarihi Belediye binasını incelemesi sırasında “Yeter sözde kararda milletindir” ifadesini ilk kez 24 Kasım 2001’de bu balkondan kullandığını hatırlatarak Erdoğan’ın o gün “Millet Balkonu’nda konuşma

Haber Detayı ; İlerleyen saatlerde Haberle ilgili görsel ve videolara yayınlanacaktır

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

“YETER SÖZDE KARARDA MİLLETİNDİR” İFADESİNİ İLK KEZ, RESTORASYONUNUN ARDINDAN BUGÜN AÇILIŞINI YAPTIĞI TRABZON’DAKİ TARİHİ BELEDİYE BİNASININ BALKONUNDAN TÜRKİYE VE DÜNYAYA İLAN ETMİŞTİ. Erdoğan, “Yeter sözde kararda milletindir” ifadesini ilk kez kullandığı binanın açılışını gerçekleştirdi Trabzon’da yapımı 568 milyon TL maliyetle tamamlanan 57 tesisin açılışını bugün düzenlenen toplu açılış töreni ile gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, […]

Bu Haber 19.144 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...