” Başkon’dan TRT Çıkarması” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
” Başkon’dan TRT Çıkarması”

Kısa adı BAŞKON olan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ile Kırmızı Türk Ajans ortaklığı ile 11 Mart günü Ankara ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “Başkentin En İyileri 2016” ödül töreni hazırlıkları devam ediyor.

Radyo ve Televizyon dallarındaki ödüllerin büyük bir bölümü Ankara’nın rakipsiz ulusal yayın kuruluşu TRT kanalları ve çalışanlarına gidecek. Seçici kurul üyeleri ödüle hak kazanan kanal yöneticilerini bilgilendirmek ve ödül törenine davet etmek üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun ORAN yerleşkesine kalabalık bir heyet ile adeta çıkarma yaptı.

Seçici kurul başkanı Cahit Maaç başkanlığındaki heyet sıra ile TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan, TRT Avaz Kanal Koordinatörü Murat Akkoç, TRT Radyo Daire Başkanı Amber Türkmen ve TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç adına, Başkan Yardımcısı Tolga İnce ile görüştü.

TRT’nin amiral gemisi TRT 1 Kanalı’nın tecrübeli yöneticisi Kurtuluş Zeydan amaç ve projelere hakkında bilgi edindiği BAŞKON’un okuma ve okutma çalışmasının gerçekten çok önemli olduğunu, TRT 1 olarak bu konuda gelecekteki programlarda verilecek mesajlar ile destek olmaya çalışacaklarını belirtti.  Zeydan halkın göz bebeği olan ve medya sektörüne yönelik bütün eleştirilerin üzerinden yapıldığı TRT 1 Kanalında yönetici olmanın gerçekten büyük bir gurur kaynağı olduğunu, bir o kadar da millete karşı ağır bir sorumluluk yükü yüklediğini belirtti.

Zeydan’ın hoş sohbet ve güler yüzlü ağırlamasını Türk Dünyası’na yönelik çok önemli hizmetler yürüten ve bu nedenle ödülü hak eden, TRT AVAZ Kanalının koordinatörü Murat Akkoç randevusuna koşturdu.

Heyet Murat Akooç’a kendisini ve AVAZ kanalının çalışmaları ne kadar yakından takip ettiklerini ve bu nedenle tartışmasız ödülü hakettiğini belirtirken, Akkoç, gelecekte yapacakları yayın ve projelerden bahsetti. Önümüzdeki Nevruz kutlamalarının aynı zamanda AVAZ kanalının kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Akkoç, Bakü’den yapacakları canlı yayın ile her ikisini birden kutlayacaklarını belirti.

BAŞKON heyetinin gelecekteki çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Akkoç, ödüle layık görülmesinin kendisini hem duygulandırdığını hem de taktir edilmiş olmanın çalışma azim ve şevkini artırdığını belirti.

 

Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu “Başkentin En İyileri 2016” seçici kurul üyelerinin üçüncü durağı ise “Kent Radyo” ile TRT radyoları arasına Ankara radyo yayıncılığında yeni bir soluk getiren Radyo Daire Başkanı Amber Türkmen’in makamı oldu.

Türkmen BAŞKON’un projeleri ve hedeflerinin Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun amaç ve ilkeleri ile paralellik taşıdığını, bu nedenle çalışmaları duyurmak üzere radyo stüdyolarının her zaman BAŞKON’a açık olduğunu belirti. BAŞKON’un en önemli yan kuruluşlarından olan BAŞKON Akademi’nin Türkçe ve Diksiyon Eğitimi ile ilgili çalışmaları hakkında kendisi de emekli bir TRT spikeri olan Akademi Başkanı Cahit Maaç’tan bilgi alan Türkmen, İstanbul Türkçesi’nin konuşulması kadar Anadolu’nun bir birinden güzel ve renkli şive ve ağızlarının da yok olmaması, korunması gerektiğini belirtti. TRT olarak güzel Türkçe’mizin korunmasında biz bir ekol ve okul sayılabiliriz. Ancak program ve Türkülerimizde yöresel değerlerimizi ve dilimizi, türkülerin yapısını bozmadan korumak konusunda da çok hassasız dedi.

Heyet daha sonra yaklaşan ana haber bülteni hazırlıkları için herkesin oradan oraya koşturduğu TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi’ni ziyaret etti.

Başkan Yaşar Taşkın Koç’un nefes alamayacak halde olduğunu gören heyet, başkan yardımcısı Tolga İnce ile görüştü.

Başkan Yaşar Taşkın Koç’un atanmasından kısa süre sonra TRT Haber’e farklı bir soluk getirdiğini belirten heyet, TRT Haber Kanalı’nın rakipsiz olarak başkentin en iyi haber kanalı ödülünü almaya hak kazandığını belirtti. Bu ödülü almak üzere Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç’u ve Başkan Yardımcısı Tolga İnce’yi ödül töreninde misafir etmekten gurur duyacaklarını belirten heyet başkanı Cahit Maaç; bu kadar yoğun trafik içinde heyet ile görüşmeyi kabul ettiğiniz için size ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkan Yardımcısı Tolga İnce ise, heyetin anlattıklarını bir bir not alırken, kamu habercileri olarak ülkenin ve milletin yararına olan her çalışmaya memnuniyetle destek vereceklerini ve yayınlarda yer vereceklerini belirtti.

Haber ve Spor Yayınları Dairesi ziyareti ile birinci etap TRT ziyaretlerine tamamlayan heyet, TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren’den gelecek randevu haberini beklemek üzere TRT’den ayrıldı.

Heyet başkanı Cahit Maaç, belki ödül töreninde TRT’nin bu kadar ödül alması insanların kafasında soru işareti oluşturabilir ancak, TRT Ankara’da yayın yaptığı alanlarda rakipsiz bir kurum, asıl bu ödülleri TRT varken hafif sıklet kanallara vermemiz tartışma yaratabilirdi dedi.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Kısa adı BAŞKON olan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ile Kırmızı Türk Ajans ortaklığı ile 11 Mart günü Ankara ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “Başkentin En İyileri 2016” ödül töreni hazırlıkları devam ediyor.

Bu Haber 1.357 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa