”BGC ;Büyükliman’da Büyük Buluşması” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”BGC ;Büyükliman’da Büyük Buluşması”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) olarak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla organize ettiğimiz organizasyonu şereflendiren Trabzon Valisi Sayın Yücel Yavuz olmak üzere, sayın savcımıza, sayın kaymakamlarımıza, sayın belediye başkanlarımıza ve BGC Yönetim Kurulu’ndaki mesai arkadaşlarıma ve meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir program düzenlendi. Geceye Trabzon Valisi, bölge kaymakamları, belediye başkanları ve gazeteciler katıldı.

Vakfıkebir Belediyesi’nin katkılarıyla Altınköşk’te düzenlenen programa, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Tonya Kaymakamı Halit Mengi, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Ebru Baran Celep, Vakfıkebir Garnizon Komutanı İsmail Delibaş, Jandarma Komutanı Ahmet Çağdaş Ak, Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu ve yörede görev yapan basın mensupları katıldılar.

 

“Bugün, milletin samimi olarak birlik ve dayanışma içinde bulunması zorunludur”

Toplantıda ilk olarak söz alan BGC Onursal Başkanı Hikmet Aksoy Trabzon ve Büyükliman basın tarihi ile ilgili bilgiler verdi. BGC Başkanı Oktay Gül, “İnsana topluma hizmet etmenin ayrı ayrı yolları vardır. Kimisi beden gücüyle; kimisi de beyin gücüyle hizmet eder içinde yaşadığı topluma. Mücadele bitmemiştir. Bu gerçeği milletin kulağına, milletin vicdanına gereği gibi eriştirmede basının görevi çok ve çok önemlidir. Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin belirme yeri olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale meydana getirecektir. Basınla ilgili kişilerden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.  Bugün, milletin samimi olarak birlik ve dayanışma içinde bulunması zorunludur” dedi.

“Basın demokrasinin büyük bir unsurudur”Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Benim de 1995 yılında kısa bir süreli gazetecilik deneyimim oldu. Ne kadar zor olduğunu oradan biliyorum. Tüm zorluklara rağmen bıkmadan usanmadan halkımızı bilgilendirmeye çalışıyorlar. Bu anlamlı günlerini kutluyorum” dedi.

 

Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, “Basın sektörü halkın doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasına çalışıyor. Basın demokrasinin büyük bir unsurudur. Büyükliman Havzasında gazeteci arkadaşlarımız da cemiyet altında çok güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Kendilerini kutluyorum” diye konuştu.

 

“En az nasıl zarar verebiliriz mantığıyla haberleştirmek en doğrusudur”

Son olarak söz alan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, “Milli mücadele, milli seferberlik ruhu içerisinde devam ediyor. Burada herkese büyük görevler düşüyor. Milletimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var. 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütünün hataya geçirdiği darbe girişimi olayların ne kadar net ve berrak olduğunu gösterdi. Gazeteciler bu dönemde gerçeğe aykırı, yalan ve yanlış, toplum psikolojisini olumsuz etkileyen haberler yapmamaya özen göstermelidir. Efendim, ‘yalanmış düzelttik, doğru değilmiş düzelttik’ buna tahammülümüz yok. 15 Temmuz’u yaşayan Trabzon Valisi olarak gelen asılsız ihbarların yönetimiyle uğraştığımız kadar diğer konularla da uğraştık. Çok daha dikkatli olmak zorunda olduğumuz bir dönemdeyiz. Olabildiğince toplamdaki eksiklikleri, kamu hizmetlerinde ki eksiklikleri günümüzün hassasiyetlerini dikkate alarak en az nasıl zarar verebiliriz mantığıyla haberleştirmek en doğrusudur. Bu duyarlılıkta çok sayıda arkadaşımızın olduğunu biliyoruz. Maalesef bu bilinçte olmayanlar da var” diye konuştu.

 

Bu video 85.486 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa