''Hacı Remzi Yavuz Akçiriş Mahallesinde Ebediyete Uğurlandı'' - ...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com... | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
23 Kasım 2017 Perşembe
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Hacı Remzi Yavuz Akçiriş Mahallesinde Ebediyete Uğurlandı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON;”Hacı Remzi Yavuz Akçiriş Mahallesinde Ebediyete Uğurlandı”; Şalpazarı İlçemize bağlı Akçiriş mahallesi nüfusuna kayıtlı Merhum Hacı Hasan oğlu, Hacı Remzi yavuz  3 yıldır   bitkisel yaşam mücadelesine dün sabah saatlerinde uzun yıllar ikamet ettiği Samsun’da bulunan evinde  yenik düştü

Merhum Hacı Remzi Yavuzun uzun yıllar hizmet ettiği Samsun da kılınan cenaze namazına Samsun Valisi İbrahim Şahin,  İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Kurt   başta olmak üzere daha  bir çok Prof ve bir çok isim yetiştirdiği binlerce öğrencisi katıldılar.

remzi-yavuz-038

Merhum Hacı Remzi Yavuz ikamet ettiği Samsun da İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü görevinin yanı sıra Samsun Engiz İlahiyat Fakültesi kurucu üyesi ve İş adamı olarak uzun yıllar hizmette bulunduğu Samsun İlinde dün son yılların en kalabalık bir cenaze merasimine tanıklık etmesinin ardından merhumun yakınları tarafından doğup büyüdüğü Baba ocağı Şalpazarı İlçemizde bulunan  evine sabah saatlerinde getirildi.

 

Dün Şalpazarı Akçiriş  Mahallesinde ebediyete uğurlanan Hacı Remzi Yavuz uzun yıllar hizmet ettiği Samsun da bulunan Büyük Cami de kılınan cenaze namazına Samsun Valisi İbrahim Şahin OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Kurt başta olmak üzere yetiştirdiği bir çok öğrencisi çevre İl ve İlçelerden toplumun her kademesinden yoğun katılım gerçekleşmişti.

Bir süreden beri rahatsızlığı nedeniyle evinde tedavisi sürdürülen Samsun eski İmam Hatip Okulu Müdürü Hacı Remzi Yavuz memleketi Şalpazarı İlçesi’nin Akçiriş Mahallesi’ne getirildi. Merhum Hacı Remzi Yavuz’un cenazesi dün Akçiriş Mahallesi Camii’ndeki öğle namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip Mahalle kabristanlığına defnedildi.

Hacı Remzi Yavuz‘un cenaze töreninde bir konuşma yapan okul arkadaşı Diyanet İşleri eski Başkan Yrd. Rıza Selimbaşoğlu, “Remzi hoca çok büyük hizmetleri olan bir arkadaşımız. Samsun İmam Hatip Okulu’nda uzun yıllar müdürlük yaptı. Çok talebe yetiştirmiştir. Faal bir insandı. Aramızdaki dostluk, arkadaşlık hiç bozulmadan, hiç kavga olmadan devam etti. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. O yeni bir hayata başlıyor. Müslümanlar için ölüm son değildir. Ölüm yeni bir başlangıçtır” dedi.

 

Merhum Hacı Remzi Yavuzun cenaze merasimine katılarak helallik isteyen bir diğer öğrencisi Prof. Dr. Mustafa Zeki Terzi hocamızın yaptığı hizmetleri ve Eğitime yaptıklarını anlatmakla bitiremeyiz bizlerin ve arkadaşlarımızın yetişmesinde çok büyük bir emeği vardır hiç kimseyi incitmeyin birisiydi dedi.

İlk mektepli din adamlarından biriydi

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra ilk mektepli din adamlarından olan Hacı Remzi Yavuz, 27 okul numarasıyla Trabzon İmam Hatip Lisesi’nin ilk öğrencilerindendi. Düzce ve Adapazarı’nda hafızlığını yaptı. İlk görev yeri Pazar Kapı Camii İmamlığı oldu.

Cenaze merasimine Remzi Yavuz‘un ailesi, yakınları, öğrencileri ve çok sayıda arkadaşının yanı sıra; AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara‘nın da aralarında bulunduğu vatandaşlar katıldı.

İlk Görev Yeri Pazarkapı Cami İmamlığı Oldu

Bir süre imamlığa devam etti. Adana İmam Hatip Okulu’na müdür başyardımcılığı yaptı. Başarılarından dolayı Samsun İmam Hatip Okulu Müdürlüğü görevine atandı. Uzun yıllar burada müdürlük yaptı. Çeşitli sosyal faaliyetlerde bulundu. Samsun’da İmam Hatip’e kız öğrencileri almak için büyük uğraş verdi. Büyük ilgi gördü. Samsun’a açılan İlahiyat Fakültesi’nin kuruculuğunu yaptı. Kamuda çalıştığı dönemde bir çok başarılara imza attı. Emekli olduğu dönemde de siyasete atıldı. FP’den Samsun Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Sonra da Milletvekili Aday Adayı oldu. Çeşitli STK’da kurucu üyelik, başkanlık yaptı. Müteahitliğe soyundu. Bir dönem müteahitlik yaptı. Kooperatif kurarak konut inşa etti.

Hacı Remzi Yavuz Bir Çok İlim Adamı Yetiştirdi

Bu faaliyetleri yürütürken 10 yıl kadar önce hastalandı. Alzheimer hastalığına yakalandı. Son 3 yıl hastalığı iyice ağırlaştı. Bitkisel olarak yaşam mücadelesine devam eden ve  Samsun’daki evinde rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılırken vefat etti.

Hacı Remzi Yavuz 2 kız 2 erkek 4 çocuk Babasıydı. Merhum İlahiyatçı Hacı Remzi Yavuz, Şalpazarı’nın eski Müftüleri Tavil İmamoğlu ve Ahmet Arslantürk gibi bir çok müftünün yetiştirilmesinde emek sahibiydi. Geyikli Belediyesi eski Başkanı Ahmet Yüksel Gülay da onun öğrencilerinden biriydi.

Ebedi istirahatına uğurlandı Akçiriş mahallesine 2000 yılında önderliğini kendisinin yaptığı ve Doğu Karadeniz Bölgesinde eşi  görülmeyen bir projeye imza atarak 3 katlı İmam Kültür evi kazandırmıştır bu kültür evinde Cenazeler için Morg bölümünde bulunuyor.

 

Merhumun adına Akçiriş mahallesi merkez caminde Kuran’ı Kerim ve Mevlit okutuldu. Şalpazarı ses Haber ekibi olarak Merhuma Allah’tan Rahmet Ailesine de sabırlar dileriz

Bu video 175 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...