”Dortmund Trabzonlular Derneğinde Kan Değişimi” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Dortmund Trabzonlular Derneğinde Kan Değişimi”

Dortmund Trabzonlular Derneğinde Kan Değişimi;Trabzon Şalpazarı İlçemiz Üzümözü mahallesinden Ramazan Kabataş, iki ülke arasında köprü vazifesi göreceklerini söyledi. DORTMUND – 2002 yılında kurulan ve Dortmund.ile Trabzon şehirlerin kardeş şehir olmasında önemli katkı sağlaya. Dortmund ve Çevresi Trabzonlular Derneğinin başkanlığına ilçemiz Üzümözü mahallesinden Ramazan Kabataş seçildi.

untitled-1

Yeni Seçilen Başkan ve Yönetim Listesi

 Sebahattin Vural, Elmas Yılmaz, Kadir Yılmaz, Yavuz Selim Çetinkaya, Salim Altuntaş ve Can Sır’dan oluşan yönetim kuruluyla göreve gelen Ramazan Kabataş, ilk açıklamasını Şalpazarı Ses Haber’e yaptı. Kabataş açıklamasında iki ülke arasında köprü vazifesi göreceklerini söyledi.

 

 

 “2002 yılında Dortmund ve çevresinde yaşayan hemşehrilerimiz arasındaki birlik ve beraberlik bağların güçlendirmek ve gelecek nesillerimize öz kültürümüzü öğretmek için kurulan derneğimiz, bugüne kadar güzel çalışmalara imza atmıştır.

 

Bunlardan en önemlisi Dortmund ile Trabzon’un kardeş şehir olmasıdır. Trabzon’u tanıtmak için şehirdir yakışan her etkinliğe katıldık.

Horonumuzdan, kuymağımıza, Akçaabat köftemizden mısır ekmeğimize kadar bütün özelliklerimizi tanıttık. Bu çalışmalar sonuç verince iki şehrin kardeş olmasına vesile olduk.

 Bu çalışma sadece bizim değil bütün Türklerin gururu oldu. Trabzon demek Türkiye demektir. Bugüne kadar iki şehir arasında çok sayıda çalışmalar yapıldı.

 Son günlerde ise bu çalışmalarda gerileme meydana geldi. Biz Trabzonlular Derneği olarak bu durgunluğu harekete çevirip, iki toplum arasında mevcut olan kardeşlik bağlarını güçlendireceğiz.

14658440_10210348400536653_815014751_n

Ramazan Kabataş Kimdir?

Trabzon Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesinden Gurbetçi emeklisi Hacı İsmail Kabataş’ın  07-11-1970 yılında İlçemiz Üzümözü mahallesinde dünyaya gelmiş.

 

İlkokulu Üzümözü merkez İlkokulunda okudu, orta ve lise öğrenimini Şalpazarı Ortaokulunda okudu.

 

Şalpazarı Lisesinde öğrenim gören Ramazan Kabataş burada bir yıl öğrenim görmesinin ardından Almanya’da çalışmakta olan Babası Hacı İsmail Kabataş’ın yanına gider ve öğrenimin kalan 2 yılını burada tamamlar.

Kabataş; Almanya’da okulu bitirdiği 1988 yılından itibaren  iş hayatına atılarak çalışmaya başlar.

Kabataş 2003 Yılında  İHA’da Çalışmaya Başladı

Bir taraftan ekmeğini kazanır bir taraftan da memleketten ayrı olarak gurbette yaşayan kendi gibi vatan özlemi çekenlerle sık sık bir araya gelerek onların sorunlarını dinler genç yaşına rağmen çeşitli dernek ve toplantılara katılarak buralardan edindikleri bazı deneyimleri de kaleme dökerek Medya dediğimiz yazılı ve görsel Basın’la uğraşmaya başlar.

 

İkamet ettiği Almanya da bir gazeteye yazı yazar çeşitli Televizyon programlarında başarı gösteren Kabataş Yurdumuzun değişik yerlerinden Gurbet olarak adlandırdığımız Yurt dışındaki sivil toplum ve dernek Başkanları tarafından başarıla belgeleriyle ödüllendirilir.

 

Gurbette çalışma hayatının devamında 2003 yılında İHA Temsilcisi olarak yurt dışında çalışmaya başlayan Ramazan Kabataş , 2010 yılında Şalpazarı Merkezli Şalpazarı’ndan Dünya’ya açılan pencereniz Şalpazarı ses Haber /Sizin sesiniz ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…

 

Ailesinin de yurt dışı temsilcisi olarak silerle  buluşuyor. Ramazan Kabataş evli ve 3 çocuk Babasıdır.

 

Gurbette bizlerin sesini duyuran ve başarılarına başarı katan değerli  Basın emekçisi kardeşimiz Ramazan Kabataş’a Başarılar dileriz.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Dortmund Trabzonlular Derneğinde Kan Değişimi;Trabzon Şalpazarı İlçemiz Üzümözü mahallesinden Ramazan Kabataş, iki ülke arasında köprü vazifesi göreceklerini söyledi. DORTMUND – 2002 yılında kurulan ve Dortmund.ile Trabzon şehirlerin kardeş şehir olmasında önemli katkı sağlaya. Dortmund ve Çevresi Trabzonlular Derneğinin başkanlığına ilçemiz Üzümözü mahallesinden Ramazan Kabataş seçildi. Yeni Seçilen Başkan ve Yönetim Listesi  Sebahattin Vural, Elmas Yılmaz, […]

Bu Haber 111 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa