''Bengü Albayrak Isparta'ya Gelin Gitti'' - ...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com... | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
19 Ocak 2018 Cuma
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Bengü Albayrak Isparta’ya Gelin Gitti”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Şalpazarı İlçemiz Esnaflarından Hüseyin & Müzeyyen Albayrak çiftinin Kızı Bengü Albayrak, Isparta sakinlerinden merhum Kıbrıs Gazisi Muhiddin & Dudu Zengin  çiftinin oğlu Murat Zengin İlçemiz Cinkaya Düğün salonunda yapılan düğün  merasimiyle  evliler kervanına katıldılar.

Albayrak ve Zengin Ailesinin Şalpazarı Cinkaya Düğün salonunda gerçekleşen düğün merasimine İlçeden ve ilçe dışından seçkin davetliler katıldılar.

albayrak 039

Gelin Bengü Albayrak’ın Annesi Müzeyyen & Babası Hüseyin Albayrak Ailesi 1 kız, 1 erkek çocuklarından büyük olan kızları Bengü Albayrak’ın bu mutlu günlerinde düğün merasimine gelenlere düğün bitiminde teşekkür ettiler.

Untitled-1

 

Albayrak ve Zengin Ailesi’nin Düğünden Akıllarda Kalanlar

 

Gelin Bengü Albayrak ve Damat Murat Zengin’i İlçemiz düğün salonu  gelin odasında karşılayan Haber editörümüz gençlerin sevinçlerine gelin’in Teyzeleri ve Annesi, Anneannesi gelin odasında bu mutluluklarına tanık oldular

Gelin’in Annesi Çiftlere Mutluluklar Diledi

 

Gelin’in Annesinden yeni evli çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dilemesine Haber editörümüz de destekte bulunarak güzel bir anı yaşanması sağlandı.

Davetliler Kapıda Karşılandı

 

Albayrak ve Zengin Ailesinin düğün merasimine gelenleri Albayrak Ailesi adına Baba  Hüseyin Albayrak, Damadın Ağbeyi ve küçük yeğeni konukları beraber karşıladılar.

 

Gelin ve Damada Albayrak Ailesi Dansla Eşlik Etti

 

İlçemiz Cinkaya Düğün salonunda gerçekleşen düğün merasimine Gelin Bengü Albayrak’ın Annesi ve Babası uzun süre beraber dans ederek gençlerin mutluluğuna tanıklık yaptılar.

 

Uzun Takı Kuyruğu

 

Albayrak ve Zengin Ailesinin düğün merasimine katılanların uzun süre takı kuyruğunda bekleyerek hediyelerini vermeleriyle gelin ve damadı tebrik ettiler.

 

Başkanlar’da Hediyelerini Verdiler.

 

Hüseyin Albayrak’ın kızı Bengü Albayrak’ın düğün merasimine katılanlar arasında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Atalar, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, Şalpazarıspor Kulüp Başkanı Gazi Cevat Özdemir mahalle muhtarlar da düğün merasimine katıldılar.

 

Gelin Ağlamadı, Yine Gitti

 

Düğün merasimi sonrasında  gelin ve damadın kına yakma sırasında uzun süre genç kızların gelin Bengü’yü ağlatmak için mücadele ettiler ancak bir türlü ağlamayan geline Annesi yüzünü açarak hiçmi üzülmüyorsun kızım ben ağladım sen ağlamıyorsun demesi üzerine gelin’in kayınvaldesi Dudu hanım kınaya batırılmış Altını avucuna koydu.

Gelin Damada Gücünü Gösterdi.

 

Gelin ve Damatın kına yakılmasın ardından oynan uzun horon, halay,Kol bastı ve diğer oyunlardan sonra Gelin’ Bengüye işlemelerden yapılmış  bir küp verilerek oyunlar eşliğinde damadın etrafında döndü daha sonrada kimsenin böyle bir şey beklemediği anda küçük çocuklarında kalabalık bir şekilde bulunduğu alana küpü fırlatarak küpü parçalayarak bir nebze olsun rahatlayan gelinin bu küp kırmasını davetliler şöyle yorumladılar Gelin Damada güçlü ve kuvvetli olduğunu göstermiştir dediler.

 

Toplu Aile Fotoğraf Çekimi

 

Albayrak ve Zengin Ailesi İlçemiz düğün salonunda sona eren düğün merasimi sonunda toplu Aile fotoğraflarıyla beraber sona erdi.

Şalpazarıses Ailesi olarak; Genç çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz

Bu video 419 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...