”SİRK VE RİSK ” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”SİRK VE RİSK ”

''SİRK VE RİSK ''

”SİRK VE RİSK ”

3 Temmuz süreci adı verilerek yumuşatılan şikenin ortaya çıktığı tarih; Türk Futbolunda temizliğin miladı olacağı yerde Trabzonspor’u çöküşe götüren tarih oldu. Ortaya çıkan her kaçış yoluna sarılan hak yiyicilerin, şimdiki tutunduğu dal Darbe Kalkışması. Ancak yeniden yargılama mütalaası veren savcının da FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle ömür boyu hapsinin istenmesi bu cenahta beyin devrelerini yaktı. Yeni bir dal arıyorlar, bakalım ne bulurlar. Biz dönelim bordo mavi tarafa. 2011 yılından itibaren kim “şike var” dediyse baş tacı ettik. Sonra sonra anladık ki amaçlar farklı boyutaymış. Kimisi ekranlarda kendi takımını kamufle etmek için Trabzonspor üzerinden Fenerbahçe’ye saldırdı, kimisi de reyting uğruna esti gürledi, TV ekranını sirke çevirdi. Kimisi de Trabzonspor’un içine sızmak için bukalemun gibi sürekli renk değiştirdi. Az önce bahsettiğim reyting canavarı, geçtiğimiz günlerde yüzyılın “U” dönüşünü yaparak neredeyse malum cenahtan af diledi. Sanırsınız darbeyi ona yapmışlar ve zorla bildiri okutmuşlar. Bu en büyük derstir aslında bize ve anlayana ama dediğim gibi anlayana….

 

Mustafa Yumlu Neden Kaldı?
Trabzonspor taraftarı enteresan bir boyutta yaşıyor. Öyle ki; bir kere soğuduğuna gönlünü tamamen kapatır. Sevdiğini de ömür boyu kalbinde taşır. Örneğin Mustafa Yumlu. Negatif elektrik ve sevgi çatışmasının yaşandığı futbolcular arasında en ön safta yer alıyor. Sevdiremedi kendini bir türlü. Özellikle Sosyal Medya’da azımsanmayacak bir Yumlu karşıtlığı oluştu. Yönetim de bunu görmüş olacak ki, Mustafa Yumlu ile yapmış olduğu yeni sözleşmeyi bir türlü resmen açıklamıyor. Alınan bilgiye göre Yumlu’ya 500 bin EURO civarında bir rakama imza attırıldı. Trabzonlu oyuncuyla anlaşılmasına rağmen açıklanmaması, takımda taraftara rağmen tutulduğunu yönetim bile kabulleniyor algısı oluşturuyor.

 

Peki bu riski yönetim niye aldı?
Çok şeyler söylendi. Sayın Bakan devreye girdi ve Sayın başkan kırmadı da denildi, Milletvekillerinin ricasından da bahsedildi. Ama en bariz iddia ise yönetim kurulunun büyük kısmının gönderilmesi yönünde fikir birlikteliği olduğu ve sadece iki yöneticinin kalsın şeklinde fikir beyan ettiği Mustafa Yumlu, Zeki Yavru ve Mustafa Akbaş’ın bizzat Ersun Yanal’ın talimatıyla yeni sözleşmeye imza attırıldıkları şeklindeydi. Dün akşamki karşılaşmada Yumlu’nun sahaya kaptan olarak çıkması, bu bilgiyi doğrular nitelikteydi.

 

Osmanlıspor İle Anlaşmıştı
Her ne olduysa bu üç futbolcu için günlerin güzel geçeceğini söyleyemeyiz. Yapacakları en ufak hatada tribünlerin yoğun tepkisini alacağını söylemek için müneccim olmaya da gerek yok. Hem Yanal’ın hem de Osmanlıspor ile anlaşmaya varan ve vazgeçen Mustafa Yumlu ile diğer futbolcuların bu riski neden aldıkları ayrı bir merak konusu.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

3 Temmuz süreci adı verilerek yumuşatılan şikenin ortaya çıktığı tarih; Türk Futbolunda temizliğin miladı olacağı yerde Trabzonspor’u çöküşe götüren tarih oldu. Ortaya çıkan her kaçış yoluna sarılan hak yiyicilerin, şimdiki tutunduğu dal Darbe Kalkışması. Ancak yeniden yargılama mütalaası veren savcının da FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle ömür boyu hapsinin istenmesi bu cenahta beyin devrelerini yaktı. Yeni bir […]

Bu Haber 99 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa