”Bankacılar Muratlarına Erdiler” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Bankacılar Muratlarına Erdiler”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

 

Bankacılar Muratlarına Erdiler

Kırklareli Pınarhisar Ziraat Bankası personeli Can Usta ve Bankacı Gizem Ürek Usta çiftinin muhteşem kına gecesinin ardından Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz tarafından nikahları kıyılan genç çiftlerin düğün merasimine Kırklareli CHP 25.dönem Milletvekili Turabi Kayan ve Kırklareli, Edirne bu ilçelerde bulunan Ziraat Bankası Müdürleri ve personelleri meslektaşlarının bu mutlu günlerinde yanında bulundular.

 

Usta ve Ürek Ailesinin düğün merasimine yaklaşık olarak 2000 seçkin davetli katıldı. Damat ve gelinin resmi işlemlerin ardından uzun süre kalabalık bir şekilde takı merasimi gerçekleşti adeta düğün merasimine katılanlar evlenme zamanı bankacı olmak varmış dediler.

Pınarhisar Belediyesine ait açık düğün salonunda gerçekleşen düğün merasimi orkestrası ise siz değerli TV Ekranların yakından tanıdıkları Rumeli TV ve Flaş TV Latif Doğan ekibi uzun süre devam eden birbirinden güzel seçmelele konuklara hoş anlar yaşattılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde iki Aile tarafından günün anısına ait toplu fotofraf çekimi gerçekleşti.

can ve gizem mutluluğa erdi 407

”Pınarhisar da Değişik Bir Kına Gecesi”

Yurdumuzun değişik yerlerinden her türlü yöresel kına geceleri ve düğün merasimlerinin bir yenisine daha tanıklık yaptık Pınarhisar da Bankacılar kına gecesinde gönüllerince eğlendiler.Şalpazarı Üzümözü sakinlerinden Ankara da görevli Milli Eğitim Müfettişi Mustafa Usta’nın Kırklareli Pınarhisar Ziraat Bankasında görevli olan Can Usta ve yine kendisi gibi bankacı olan nişanlısı Gizem Ürek düğün öncesi kına gecesinde geç saatlere kadar eğlendiler.

Usta ve Ürek ailesi yakınları tarafından Kırklareli Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi bahçesinde akşam saat 20.00 da başlayarak saat 01.00 saatine kadar devam eden kına gecesinde gelin Gizem Ürek ve arkadaşlar geç saatlere kadar gönüllerince doyasıya eğlendiler yurdumuzun her yerinde olduğu gibi burada da yöresel kına kıyafetiyle beraber eğlenen gelin uzun uğraşmalara karşın arkadaşlarının gelini ağlatamadılar derler ya hem ağlar hem giderim diye bu gelin ben ağlamam oynar giderim dedi

Usta ve Ürek ailesinin kına gecesi eğlencesin sağlayan orkestra ise bir kamyonet kasasına düzenledikleri ses sistemiyle beraber değişik şarkılar eşliğinde kına düğününe katılanları eğlendirdiler tabi bu bölgenin kına düğünlerinin başında roman havasıyla beraber gerçekleşen kına gecesine şahit olduk.

Seslendirme yi yapan genç kardeşlerimizden bir tanesi de Pınarhisar’a özgü olan bir türkünün bazı sözlerini değiştirerek Pınarhisar’a da giderim, Trabzon’a da giderim yine de ben severim demesi gözlerden kaçmadı düğün merasimine katılanlar da değişik bir etkinlik izleme fırsatı buldular.

 

Bu video 114 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa