Gümrükçüoğlu Trabzon Basınıyla Buluştu | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
Gümrükçüoğlu Trabzon Basınıyla Buluştu
Gümrükçüoğlu Trabzon Basınıyla Buluştu
    Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Trabzon il genelindeki basın kuruluşlarının çalışanlarıyla düzenlenen kahvaltılı programla bir araya geldi.   Bu...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

 

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Trabzon il genelindeki basın kuruluşlarının çalışanlarıyla düzenlenen kahvaltılı programla bir araya geldi.

plaj da kahvaltı 083

 

Bu düzenlenen programa Şalpazarı ses Haber:www.salpazari61.com-www.salpazari61.web.tv de katıldı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı münasebetiyle davet ettiği gazetecilerin tamamına yakını katıldı sayılır. Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti adına Cemiyet Başkanı Oktay Gül, Şalpazarı ses Haber .Mustafa Özcan, Hakimiyet Gazetesi Cemal Aksoy, Karikatürist Hikmet Aksoy

 

Trabzon’un En Yaşlı Gazetecisi Hikmet Aksoy

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve Basın Emekçileri gününe özel olarak düzenlene programa  Toplu Pasta kesimi için davet sırasında  Trabzon’un en yaşlı Gazetecisi sıfatıyla Hikmet Aksoy’u da toplu pasta kesimine davet ettiler.

 

Trabzon Basınıyla bir araya gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Gazetecileri tek tek ziyareti sırasında Şalpazarı Ses haber Editörüne Hoş Geldin demesi Üzerine Editör Özcan Başkanım Sana Şalpazarı’ndan Şalpazarı Belediye Başkanı sayın Refik Kurukız’ın selamını getirdim rüyasında gördüğü senin Şalpazarı İlçesine vermiş olduğun iki adet Dozeri istediğini belirtmem üzerine Şalpazarı bizim göz bebeğimizdir Şalpazarı ses gereken yapılacaktır sen rahat ol dedi.

.
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgut Özdemir ve Trabzon Spor Yazarları Derneği Başkanı (TSYD) Murat Taşkın’ın hazır bulunduğu programa gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuşmasında basın özgürlüğü ve ifade hürriyetinin önemine dikkat çekti.

 

“Halkın doğru haber alabilmesi ve olayları farklı açılardan yorumlayanları izlemesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması şarttır” diyen Başkan Gümrükçüoğlu, “Şeffaf ve demokratik bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Gazetecileri Koruma Komisyonu (CPJ), 2014 yılında öldürülen gazetecilerin sayısını açıkladı. Komisyon, 2014’te dünyanın çeşitli bölgelerinde görev yapan en az 60 gazetecinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Öldürülen gazetecilerden yüzde 25’ini farklı ülkelerde görev yapan gazeteciler, yüzde 75’ini de yerel muhabirler oluşturuyor.

 

İç savaşın 4 yıldır devam ettiği Suriye’de 2014 yılında 17 gazeteci öldürüldü. İç savaşın başlamasından bu yana Suriye’de yaşamını yitiren gazetecilerin sayısı ise 79’a yükseldi. Geçen yıl görevleri başında öldürülen gazeteci sayısı 70’ti. Bu bilgilerde göstermektedir ki gazetecilik fedakârlık isteyen bir meslek olması vasfını sürdürüyor.

 

Hepimizin bildiği gibi bu güzel mesleğin tabiatındaki en önemli niteliği de bu. Gazeteciler zamanından ve ailelerinden her an fedakârlıkta bulunurken bazen de mesleğinin sahasındaki seyri sırasında maalesef hayatlarını kaybetmektedirler. Önümüzdeki yıllarda Çalışan Gazeteciler Günü’nün bugünden çok daha güzel kutlanması dileğiyle sizleri tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın mensuplarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum” diye konuştu.

 

Trabzon 2014’Te Dört Duayen Gazeteciyi Kaybetti
Konuşmasında 2014 yılında Trabzon’da dört duayen gazeteciyi kaybetmenin acısını yaşadıklarını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk olarak yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek aramızdan ayrılan Sevgili Ahmet Kayacık’ı 21 Nisan tarihinde kaybettik.

 

O hem iyi bir gazeteci hem de çok iyi bir sanatçıydı. Eylül ayının 5’inde Trabzon’da çok sayıda gazeteciye ağabeylik yapan, onların yetişmesine öncülük eden Suavi Kaptan aramızdan ayrıldı.

 

Trabzon’da yapılan tüm etkinliklere yaşı ilerlemiş olmasına rağmen muhabir gibi çalışan Refik Karaağaçlı ağabeyimiz de de 14 Eylül tarihinde yaşama veda etti. Son olarak 2014 yılının son gününde Cihat Yenidoğan’ı ebediyete uğurladık. Tüm kaybettiğimiz değerleri rahmetle anıyoruz. Bugün bu toplantıya bu 4 değerimizin ailelerini davet ettik. Sevgili Ahmet Kayacık’ın eşi Sayın Hülya Kayacık ile Cihat Yenidoğan’ın kardeşi Sayın Uğur Yenidoğan bugün aramızdalar, kendilerine bir kez hoş geldiniz diyorum. Refik Karaağaçlı ve Suavi Kaptan’ın aileleri programların uymaması nedeniyle bugün aramızda yoklar. Hepsine Allah Teâlâ’dan sabırlar diliyorum.”

 

Karla Mücadele İçin İlçe Belediyelerine 167 Araç Verdik DediBaşkan Gümrükçüoğlu, organizasyonda yaptığı konuşmada Trabzon’da yaşanan yoğun kar yağışı ve karla mücadele çalışmaları hakkında da kamuoyunu bilgilendirdi. Gümrükçüoğlu konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Güncel olması münasebetiyle sizlerle bir bilgi paylaşmak istiyorum.

 

Daha öncede bilgilerini aldığımız şekliyle Trabzon 24 saat içinde metrekareye 55 kg kar yağışı ile karşılaşmıştır. Yürüttüğümüz hizmet tabii ki bir zaman almaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak karla mücadele noktasında toplamda tüm il sınırlarında 235 araçla hizmet etmekteyiz.

 

Bu araçların 167 tanesi ilçe belediyelerinde koordine ettiğimiz aynı zamanda da Büyükşehir Belediyesi şantiyelerinden onlara ilettiğimiz araçlardır. Kalan 68 araç ise direk Büyükşehir Belediyesi’nin araç parkında tüm il sahasına sürdüğümüz araçlardır. Allah’a (c.c.) şükürler olsun ki şunu söyleyebiliyorum: Uçarsu’daki 300 koyunu bile kurtarma işini bu ekipler gece gündüz çalışarak sürdürmüşlerdir. Trabzon’un, Türkiye’nin hiçbir ilinde olmadığı kadar yol ağı olduğunu ve tüm bu yollardaki çalışmaların en uçtaki köye kadar sürdürüldüğünü de sizlere bilgi olarak arz ediyorum.”

 

Bu Haber 11.798.680 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
”Şalpazarı’nda Bir Değer;28 Yıldır İlçesinde Görev Yapıyor””Şalpazarı’nda Bir Değer;28 Yıldır İlçesinde Görev Yapıyor””Şalpazarı’nda Bir Değer;28 Yıldır İlçesinde Görev Yapıyor” Trabzon’un...
”Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sorry, there are no polls available at the moment.