Eğitim Gönüllüsü, Bonzai Düşmanı Bir Gazeteci - ...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com... | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
23 Haziran 2017 Cuma
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
Eğitim Gönüllüsü, Bonzai Düşmanı Bir Gazeteci

 

Bölgemizin en etkili yayın organı olan MERCAN FM de Gazeteci, Yazar, Emekli Öğretmen Murat Cihan tarafından sunulan canlı yayın konuğu olarak Şalpazarı ses Haber. www.salpazari61.com  Editörü ve Karadeniz de Son Nokta, Karadenizin Sesi, Gazetelerinin Şalpazarı Temsilcisi  Mustafa Özcan ve Şalpazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine atanan şiirleri ile hayatı yansıtan Eğitimci Öğretmen  Temel Dural konuk olarak katıldılar.

EYNESİL 008

Gazeteci Eğitimci Tv Program yapımcısı Murat Cihan Tarafından hazırlanıp sunulan Murat Cihanla Gündem de Büyükliman Havzasında bulunan ve gecesini gündüzüne katarak çalışan adeta koşuya katılan atlet misali kendisini halka adayan Doktorlarımızdan  Zafer Kamiloğlu  Büyükliman Bölgesinde En Barılı olan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’a da telefonla bağlanmak istedi canlı yayında ancak kendisiyle iletişime geçemedi. Murat Cihan Hoca.

 

 

Daha sonra Şalpazarı Belediye Başkanı Şalpazarı Temsilcisine telefonla geriye dönük arama da daha önceden haberim olsa katılmaya çalışırdım mevsimsel hastalıktan dolayı evde dinlendiğini çalan telefonu duymadığını belirtti.

 

Canlı Yayında Şiirlerini Okudu Temel Dural

 

Şalpazarı Halk Eğitim Müdürlüğüne kısa bir süre önce atanan Temel Dural Kaymakam Cafer Sönmez’in de Halk Eğitim Merkezinde açılan ve açılması düşünülen kurslara gösterdiği gayretler doğrultusunda bazı değişik branşlarda Kurs açılışında bulunduk.

 

Bizleri yöresel elbiselerimiz, yada el sanatlarımızla Trabzon Günlerinde İstanbul ve Ankara da  tanıyanlara bizler artık başka amaçlarla da tanımalarını sağlamak istiyoruz. Şuan üzerinde bir çalışma şaması bulunan çalışmam olan Şalpazarı Kuşağının İlçe merkezinde dokuma atölyesi kurup bununla artık Şalpazarı’nı üreten bir ilçe olarak tanıtmak için çalışmalarımız devam ediyor. Halk Eğitim Müdürü Temel Dural katıldığı bu radyo programın da kendisi yazıp derlemesini yaptığı eğitim ağırlıklı olarak okudu.

 

Şalpazarı Aşığı Bir Kaymakam Cafer Sönmez

 

Şalpazarı’nda  eğitim ağırlıklı Mercan fm stüdyolarında canlı olarak yapılan programa bağlanan Şalpazarı İlçemize Kurban Bayramından sonra göreve başlayan ve her fırsatta kendisinin Şalpazarı İnsanına içinde bir hizmet etme bağı olduğunu hisseden  konuşmalar ve tutum davranışlar ile beraber Kendi Memleketi olan Kahramanmaraş’ın içerisinde bulunan Trabzon Caddesi ve aynı Caddenin Trabzon da Kahramanmaraş caddesi olması ve bazı soyadlarının Maraş ta bulunması olsa gerek burada kendimi evimde gibi huzurlu hissediyorum dedi.

Şalpazarı İlçesinde birlik beraberlik ve dernekçilik ön planda geliyor burada esnaflar dükkan önlerinde bulunan eşyalarını içeriye almadan kapıyı kapatıp gidebiliyorlar bu da buranın Çepni Kültüründen olsa gerek insanlar birbirine güveniyor.

Şalpazarı Kaymakamı her fırsatta kendisinden bir şey istendiğinde hemen ilgilenmesi ve  Şalpazarı için  her kimse bir çivi çakmak istediği anda gerekirse Makam aracımı da ona veririm dediğine  şahit oluyoruz İlçe merkezinde bizden birisi gibi olması Şalpazarı’nı sevindiriyor.

 

Bonzai Konusu Canlı Yayında Öne Çıktı

 

Şalpazarı  Basını ve Şalpazarı Halk Eğitim Müdürü Temel Duralın katıldığı  Programda öne çıkan konuların başında son dönemlerde Bonzai denen bir uyuşturucu müptelasına yakalanan gençlerin buna alet edilmemesi için hep bir ağızdan nasıl mücadelede bulunulur bu konu ağırlıklı olarak tartışıldı Telefonla Bağlanan Doktor Zafer Kamiloğlu Bonzai’nin zararlarını ve bu uyuşturucuya alışanın kurtulmasının zor olduğunu ailenin başından çocuklarıyla ilgilenmelidir dedi

.

Eğitim Gönüllüsü Bonzai Düşmanı Bir Gazeteci

 

Murat Cihan’la Gündem programına katılan bir çok gazetenin Şalpazarı temsilcisi olan Eğitim Gönüllüsü Bonzai Düşmanı olarak kendisini adayan Basın dostu Mustafa Özcan da yaptığı kısa sunumda  bu  konuda Aileye büyük yük düşüyor evden okula uğurladıkları çocuklarına  evde yeteri derce de ilgilenemeyen göndermiş oldukları çocukları okuldaki öğretmen ve diğer idarecilerin kontrol etmesinin güç olduğunu ve İlçe merkezine indiklerinde çocuklarının okul civarlarında bulunan arkadaşlarını uzaktan takip etmeleri ve onlara daha aydınlatıcı bilgiler sunmalıdır dedi.

 

Daha sonra konuşmasına devam eden Özcan, Bonzai ile mücadele edilmesi için Şalpazarı İlçe Emniyetinde bilgi paylaşımı burada görev yapan toplum destekli polisler tarafından okullarda ders halinde sunumlar  da bulunulması  bu konunun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de ilettiğini daha sıkı önlemler alınması gerektiğini taşımalı eğitim yapılan araçlardan inen öğrencilerin dağılmadan okul bahçesinde toplanmalarını öğrencilerin velileri izini olmadan okul bahçe dışına bırakılmaması yada Öğrenci Kart yöntemine geçilmeli diye bir dizi bilgilendirmede bulunduğunu belirten Özcan, Bonzai ile ilgili Konferans verilmeli Öğrenci velileri hafta sonu İlçe merkezinde toplanmalı onlara başta çağımızın uyuşturucuyla nasıl mücadele edildiği anlatılmalı onları korumanın yollarını bilgilendirme toplantısında belirtmelidir dedi.

 

Okul Görünce, Kıraathane Görenler Kadar Sevinirim

 

Gazetemizin Şalpazarı Temsilcisi  Mustafa Özcan  Yurdun değişik yerlerinde bulunduğunu aynı zamanda Eğitimci Bir Aileden geldiğini kendinin de 7 Öğretmen Abisi olması nedeniyle  Bir Okul görünce  Kıraathane hastalı olan insanlar kadar sevinen o okula uğrayıp  Öğretmenle tanışıp gönlünü almayı ilke edinen Şalpazarı’nın sorunlarıyla arta kalan zamanlarında eğitime ve gençlere adayan Bassın dostumuzun ağzından dökülen bu cümleler bizleri duygulandırdı.

 

Program Sunucusu Murat Cihan  Eline Kalemi Alan Gazeteci Sanıyor Kendini Sorması Üzerine Temsilcimiz Özcan ise tabi bu teknolojiye zaman zaman bizde mağlup oluyoruz Bu Şalpazarı olabilir diğer bir bölge olabilir fark etmez cep telefonuyla resmi çekip paylaşıyorlar yada, Şalpazarı’nın yolunu bilmeyenlerde emek hırsızlığı ile haberci olup çıkıyorlar.

 

Ortalıkta Gazeteci Bolluğu Var

 

Ben uzun yıllar gurbette bulundum orada da Ulusal gaetelere yazı yazdım Bir Gazetenin İstanbul Beykoz Temsilciliğinde de bulundum daha sonra Türkiye Özel Televizyonlarla tanıştı bu tanışmayla beraber ben bu tv kanalarında bazılarında kısa da olsa yer aldım hep hayatın içinde Medyayla beraber yaşadım sonradan Teknoloji Gazetecisi değilim.

 

Aile büyüklerim hastalanınca Memlekete geldim İlçemde bu işi yapan değerli bir dostum aynı zamanda akrabamda olan Yenişalpazarı  Gazetesi Sahibi Turgay İkinci Şalpazarı Merkezli olarak Şalpazarı ses Haberi kurduk yaklaşık olarak 20 kişilik bir ekip ile çalışmalarımıza devam ediyoruz

 

Şalpazarı dışından yine Şalpazarı haberleri yapan iki haber sitesi bulunmaktadır.

 

Bizler Şalpazarı’nda doğduk burada yaşıyoruz, burada yaşlanacak ömrümüzü Şalpazarı’na adadık bu tür kısır çekişmelerle  zaman harcamıyoruz aksine bize daha çok çalışma hırsı veriyor.

 

Bizler artık Şalpazarı’nda bir marka olarak öne çıktık gerek Gazetelere attığımız Haberler gerek Haber sitemizde yayınladığımız haberlerle  halkımız doğrusunu yapar.

 

 

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

  Bölgemizin en etkili yayın organı olan MERCAN FM de Gazeteci, Yazar, Emekli Öğretmen Murat Cihan tarafından sunulan canlı yayın konuğu olarak Şalpazarı ses Haber. www.salpazari61.com  Editörü ve Karadeniz de Son Nokta, Karadenizin Sesi, Gazetelerinin Şalpazarı Temsilcisi  Mustafa Özcan ve Şalpazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine atanan şiirleri ile hayatı yansıtan Eğitimci Öğretmen  Temel Dural konuk olarak katıldılar. Gazeteci Eğitimci […]

Bu Haber 99.920 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...