ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
Yeni yıl Geldi He He.!!

 

Çok değerli Şalpazarı ses Haber okuyucuları şu günlerde yeni yıla girmiş bulunuyoruz. Yeni yılın ismini dillerimizden düşürmek istemez olduk eski yıl olan 2014.artık daha anılmıyor 2015 yılı hayalleriyle ufkumuzu süslemeye başladık.

 

Şalpazarı Artık Daha Güncel Takip Ediliyor

 

Son yıllarda teknolojiyle beraber daha çok yakınlaşır olmaya başladık. Şalpazarı İlçemizi  Medyayla buluşturan değerli dostumuz Turgay İkinci uzun yıllar boyunca Şalpazarı’ndaki Haberleri yaklaşık olarak 30 yıl boyunca siz değerli okuyuculara görsel yada 1989’dan sonra özel TV’nin  çıkmasıyla siz değerli dostlara ulaşmasını sağladı hala da devam ediyor o da artık İnternet Dünyasındaki yerini aldı.

 

Şalpazarı ses Haber Renk Kattı Şalpazarı’na

 

GİRESUN 001

Şalpazarı Ses Haber olarak yayın hayatına başladığımız 2010 yılından itibaren siz Şalpazarı Merkezli Haber sunmaya çalışmamız devam ediyor. Şalpazarı ses Sizin Sesiniz olarak uzakları yakın derdinize Derman sizlere Merhem Olmaya devam ediyoruz.  Bizlerde Turgay İkinci Kardeşimizin Şalpazarı için çalıştığı yıllarda Gurbette İstanbul da Özel Tv ekranlarında bazı dizi ve programlarda bulunduk en önemlisi yazılı basının İstanbul Beykoz Temsilciliğinde bir Gazete Muhabirliği ile başladığımız 1988 yılındaki hobimizi Şalpazarı ses Haber.www.salpazari61.com.www.salpazari61.web.tv.www.yusufcan.web.tv. ve paylaşım sayfalarının da bulunan gruplar sayfalar ile Şalpazarı’nı Şalpazarı sevdalılarına ulaşmasını sağlamaya çalışıyoruz kurmuş olduğumuz Şalpazarı ses Haber ailesinin (20) kişilik ekibiyle sizlere ilk günü Haber ulaştırma Aşkımız bütün olumsuzluklara rağmen azalmadan  artarak devam ediyor.

 

Kısa zamanda Trabzon Medyasındaki yerini almasında öncülük yapan siz saygı değer Şalpazarı ses Haber okuyucuları oluşturmuş olduğumuz ekibimizle beraber yurt içinin yanı sıra Yurt dışında buluna gurbetçilerimizin çoğunlukta yaşadıkları şehirlerde bulunan etkinlik gibi haberlerini de Şalpazarı ses Haber yurt dışı temsilciliğini yürüten Ramazan Kabataş’da aileden birisi sayılır.

 

Şalpazarı Merkezli  olan Şalpazarı Gazetesi ve Şalpazarı ses Haber’in yanında İstanbul Merkezli yine Şalpazarı Haber ve Ağasar Haber siteleri de  Şalpazarı İlçesindeki haber derlemelerini paylaşımlarını siz değerli dostlarımıza ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

 

Kısaca Şalpazarı İlçesi Büyükliman Havzasından ayrılmış bir İlçe olmasına karşın Haberin öncüsü durumunda bulunuyor Büyükliman Havzasında bulunan Vakfıkebir, Tonya, Çarşıbaşı, Beşikdüzü, Şalpazarı İlçelerini baz alındığı zaman Şalpazarı İlçesinden 4 Haber sitesinin bulunması Büyükliman havzasından Haberin gücünün Şalpazarı olduğunun kanıtıdır.

 

Şalpazarı’nda Taşlar Yerinden Oynadı Artık

 

Şalpazarı İlçemizde 2014 yılı diğer yıllara oranla daha farklı ve bir o kadar da neşeli, hüzünlü, sıkıntılı bir yarış içinde göz açıp kapanan kadar geldi geçti.

Yukarıda yazımızın genelleme başlığından da anlatmak istediğim gibi artık Şalpazarı eski Şalpazarı değil. Şalpazarı geçtiğimiz 2013 yılından hazırlandığı ve (2014 ) 30 Martta yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerine hazırlandığı bir dönemin sonunda malum sizlerin de Medyadan takip ettiğiniz gibi bazı siyasi olayların vuku etmesinden dolayı Mahalli İdareler seçimleri öncesinde Şalpazarı’nda en göze batan bir siyasi partiden Belediye Başkanlığına  9 aday adayı  furyası içinde geçen çekişmeler eşliğinde beklenen cevabı alamayan bir kanat siyasi ekip aradığını bulamadığı 2013 yılından şu an uğurlamaya hazırlandığımız 2014 yılına çok daha farklı bir hayal ile başlamalarına karşın bu da yeni yılın içerisinde kayboldu gitti.

 

Şalpazarı Gülen Başkanını Bağrına Bastı

 

Mevcut aday adaylarının haricinde Bir adayın gösterilmesiyle Şalpazarı genelinde artık kazanlar kaynamaya başladı. Bir taraftan da yine Belediye Başkanlığı seçim çalışmasını yapan Şalpazarı  Aşığı her gittiği yerde kendisinin mütevazi karşılığında aldığı desteklerden adım adım hizmet aşkıyla çıkmış olduğu yolda ilerlemesini sürdürerek 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde hayalini gerçekleştirilmesinde kendisine destek olanlara teşekkür ziyaretlerinde bulunmayı ihmal etmedi.

 

Tabi bu seçim sürecinin bulunduğu 3 aylık genelleme öyle bir çırpıda gelip geçmedi. Artık Her aday gücünün yettiği kadar Şalpazarı İlçesine Hizmet için dağ, dere, taş, mezra  gurbet, cenaze, gibi her türlü etkinliklerinde yerini alabilmek için kıyasıya tatlı bir hizmet yarışına girdiler.

 

Biri Sevindi, Biri Üzüldü

 

2014 yılının 3 aylık güncellemesi sonunda halk arasında denilen bir atasözü gerçeği vardır iki yumurtadan birisi kırılacak buna benzer olarak Şalpazarı Aşığı bir genç kardeşimiz Şalpazarı Belediye Başkanlığı görevine layık görüldü.

 

Artık İlkbahar Geliyor

 

Kış uykusundan yavaş yavaş sıyrıldılar gecelerini gündüzlerine katan Şalpazarı Hizmetkarları artık kendi yaşamlarına çekildiler. Bıraktıkları yerden yaşam mücadelesine başlamak zorunda kaldılar tabi bazı zamansız doğa olayları olmadı sayılmaz kış mevsiminin ılık geçtiği bir dönemin sonunda mahalli idareler seçim öncesin de aniden bastıran kar fırtınası da geçit vermeyen kar kalelerine döndü.

 

Don Fındık Üreticisini Mağdur Etti

 

Bölgemizin tek geçim kaynağı olan olmazsa olmazı Fındık zamansız yağan kardan dolayı buzlanma meydana gelmesiyle yüksek kesimlerde fındık olmadı, alçak kesimlerde de etkili bir fındık olmasa da olan fındık altın çağını yaşamasına neden oldu.

 

Hıdrellez İle Beraber Şenlikler Start Aldı

 

Şalpazarı İlçemizde Mayıs ayının ilk haftasıyla başlayan Hıdrellez Kutlamalarıyla beraber Yaz ayları boyunca yayla şenlik ve Festivallerinde Mayıs ayından Ağustos ayının sonuna kadar olan bölümlerinde çoğunluğu gurbette yaşayanlarımızın da katılımlarıyla bazen coşkulu, bazen sade, bazen de üzücü de olsa yayla şenlikleri aslına uygun Çepni Kültürüne yakışır şekilde gerçekleştirilmiş oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Şalpazarı Zoru Başardı

 

Belediye Başkanlığı Seçimlerinde Mart ayında istediği başarıyı sağlayamayan Şalpazarı halkının dışarıdan görüntüsü acaba Şalpazarı’nda yine hüsran olacak sorusunun cevabı halk tarafından seçilen cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde ezici bir üstünlük sağladı.

 

Bu Cumhurbaşkanlığı  Seçimleri kazanımı o kadar kolay olmadı Şalpazarı İlçesi genelinde bazı siyasi çalkantıların sonucunda bulunan Hükümet Kanadındaki İlçe Bir ilçe Başkanı Başarısız oldu diye görevinden alınmasının ardından Merkez atamayla beraber gökten Bir İlçe Başkanı tayin oldu Şalpazarı’na tabi bu da burada yaşayan halkı tam olumlu olarak karşılanmasına kara kılmadı artık Şalpazarı’nda bulunan her çevre geneli kendilerine göre aday belirleme süreci çerçevesinde aylar ayları kovalamaya devam etti.

 

İlçe Başkanlığı değişikliği ve Şalpazarı’nın bağrından koparak İstanbul gibi Metropol bir semtte Şehzadeler diyarı Üsküdar Belediye Başkanlığı görevini yürüten bir dostumuzun ve diğer sivil toplum örgütlerinin başarılarıyla beraber Şalpazarı’ndaki Cumhurbaşkanlığı Seçimlerindebaşarı elde edildi.

 

Yaz Boyu Yayla Şenliği Furyası Yaşandı

 

Şalpazarı İlçemizin bireylerinin çoğunun gurbette yaşamasıyla beraber gurbet sıla özlemini bir nebze olsun azaltmak adına ekmek parası aşının kaynadığı yerlerde oluşturdukları  Dernek çatısı altındaki birey topluluklarıyla Şalpazarı İlçesindeki Yaylaların etkinliklerini düzenleyerek kalkınmasını sağlamak için uğraşlarını Eylül Ayına kadar devam ettirirler Eylül başında okulların açılmasıyla beraber yine ekmek parası kazanmaya bir daha bir yıl sonraki hayalli ile yaşamaya başlarlar bu da Öz Çepni Kültürünü Yaşatmaktır.

 

Bıraktıklarını Devam Ettirebilmek

 

Artık acısıyla tatlısıyla 2014 yılının onuncu ayına doğru yaklaşılmaya başlanılmıştır.  Acısıyla tatlısıyla hüzünle bir yıl daha sona yaklaşıma doğru ilerlediği anda sevdiklerini birbirlerinden ayırmalar. Ya da sevenleri kavuşturmalara süre devam eder gider.

 

Şalpazarı İlçesini Tanımayan Kalmadı

 

Şalpazarı İlçesi her geçen gün görsel ve yazılı basının önünde Yayla Şenliği, Horonu, Siyasetin seçim furyası derken artık Trabzon sınırlarının dışına kadar çıkar oldu her yerden Şalpazarı kelimesi hafızalara kazınır hal oldu.

Şalpazarı siyasetteki hareketli günlerinden bir türlü sıyrılmayı başaramadı tabi bunun yanında bir kazanım da elde edemedi.

Kısır çekişmeler sayesinde bir siyasi parti İlçe Başkanın Merkezi atamayla  İlçe başkanlığı görevine getirilmesinin ardında  o siyasi partinin olağan kongersi bir türlü seçim çalışmasının yapılacağı dönem de uzlaşı olamadığından seçime saatle kala iki defa ertelendi kısacası Şalpazarı’nda Demokrasi yara aldı.

 

 

Şalpazarı İlçesi İçin Birlik Sözü Verenler Sözlerini Unuttular.

 

Şalpazarı her geçen gün biraz daha küçülüyor artık tabelada adından başka hatırlanmayacak duruma geldi Dillere Desten Adına Türküler derlenmiş dillerden düşmeyen Si Dağı’nın eteklerinden akan suların derelere birleşmesiyle beraber iki dere boyuna kurulmuş olan Ağasar vadisinin Şalpazarı kan kaybetmeye devam ediyor.

 

Şalpazarı 2014  Unutuldu, 2015 yılında Adını Duyurmak İstiyor

 

Şalpazarı’na gönül vermiş Şalpazarı Aşığı değerli dostlarımız sizlere aklımızın erdiği dilimizin döndüğü kadarıyla acısıyla tatlısıyla içinde bulunduğumuz bir yıl elli iki hafta on iki ay üç yüz altmış beş gün altı saati dolu dolu derlemelerde bulunduk.

Umarım sürçi lisan etmemişizdir niyetimiz kimsenin kalbini kırmak değildir ŞALPAZARI SES HABER adına içinde bulunduğumuz yeni yılın her kesime neşe. Bolluk. Bereket. Kazası, Savaşsız huzurlu bir yıl geçirmenizi temenni ederim.

 

Şalpazarı ses Haber Adına:www.salpazari61.com

Mustafa Özcan

ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

  Çok değerli Şalpazarı ses Haber okuyucuları şu günlerde yeni yıla girmiş bulunuyoruz. Yeni yılın ismini dillerimizden düşürmek istemez olduk eski yıl olan 2014.artık daha anılmıyor 2015 yılı hayalleriyle ufkumuzu süslemeye başladık.   Şalpazarı Artık Daha Güncel Takip Ediliyor   Son yıllarda teknolojiyle beraber daha çok yakınlaşır olmaya başladık. Şalpazarı İlçemizi  Medyayla buluşturan değerli dostumuz […]

Bu Haber Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa